News Ticker

Tiny Giant

Muzyczne odkrycia

Tiny Giant / © Photograph Copyright Mari Sarai

Tiny Giant to zespół stworzony przez byłą wokalistkę Pure Reason Revolution – Chloë Alper oraz multiinstrumentalistę Mata Collins, który na swoim koncie ma tak prestiżowe osiągniecie jak nominację do nagrody Grammy. Skład uzupełnia Luke Burnet-Smith (gitara basowa) , Nicholas Willes (gitara elektryczna),  a także Paul Glover (perkusja).

Pochodzą z Wielkiej Brytanii, tworzą mieszankę dream popu i ciężkiego rocka. Obecnie twórczość zespołu reprezentują udostępnione w serwisie SoundCloud dwa single ( Heavy Love oraz jeszcze cieplej przyjęty Seeing Everything As Though It Is Real ) , które również zagoszczą na ich debiutanckiej EP-ce. Tiny Giant jako dość młody projekt swoje pierwsze sceniczne kroki stawiał na deskach w Wielkiej Brytanii zyskując pochlebne recenzję wśród muzycznych krytyków i dziennikarzy.

Na charakterystyczne brzmienie zespołu składa się wiele czynników, jednym z nich jest przestrzenny i wyrazisty dźwięk gitar, a także elektroniczne wstawki, których nie może zabraknąć w muzyce Tiny Giant. Naszym zdaniem warto poświęcić im chwilę uwagi , chociażby ze względu na głos Chloë Alper porównywalnego do głosu angielskiej piosenkarki Kate Bush i niezwykle tajemniczego klimatu jaki tworzą podczas występów na żywo.

www.tinygiantmusic.com
www.facebook.com/TinyGiantmusic

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.