News Ticker

Tiny Giant wypuszcza kolejne dwa nowe single „Joely” & „How”!

Aktualności

Tiny Giant / od lewej: Mat Collins, Chloë Alper

Tiny Giant to zespół stworzony przez byłą wokalistkę Pure Reason Revolution – Chloë Alper oraz multiinstrumentalistę Mata Collins, który na swoim koncie ma tak prestiżowe osiągniecie jak nominację do nagrody Grammy. Skład uzupełnia Luke Burnet-Smith (gitara basowa) , Nicholas Willes (gitara elektryczna), a także Paul Glover (perkusja).

Jakiś czas temu pisaliśmy, że pochodzący z Wielkiej Brytanii Tiny Giant to zespół tworzący mieszankę dream popu i ciężkiego rocka, a ich dotychczasową twórczość zamykają dwa single zatytułowane „Heavy Love” oraz „Seeing Everything As Though It Is Real”. O ile w stylistyce zespołu na szczęście nic się nie zmieniło, o tyle w ilości nagranych i wydanych kompozycji już tak. Po ukazaniu się dwóch pierwszych utworów na kolejną porcję muzyki od Brytyjczyków trzeba było troszkę poczekać. Po 7 miesiącach od wydania pierwszego singla formacja opublikowała kolejne dwa nowe numery zatytułowane „Joely” i „How”, które tak jak poprzednie single prawdopodobnie zagoszczą na ich debiutanckim albumie.

Joely” nagrano w Metalworks Studios w Toronto pod szyldem wytwórni Black Pig Records. Oficjalnie utwór pojawił się 9 maja, czyli równo w rocznicę powstania zespołu. To bardzo energiczna i łatwo wpadająca w ucho kompozycja. Piosenka stała się wizytówką zespołu i od kilku tygodni promuję Tiny Giant w brytyjskich stacjach radiowych.

Metalworks Studios,gdzie jest w trakcie obróbki pierwszego oficjalnego singla Tiny Giant

Mat Collins w Metalworks Studios podczas obróbki pierwszego oficjalnego singla „Joely”

How” to kompozycja, która stanowi swoistą przeciwwagę dla utworu „Joely”. Jest dużo spokojniejsza i bardziej emocjonalna, nie brak opinii, że w tym utworze Chloë Alper po prostu „maluje” swoim aksamitnym i niezwykłym głosem.

To właśnie te dwa utwory pokazują nam czym tak naprawdę jest muzyka Tiny Giant i gatunek, który tworzą – dream pop połączony z future rock, czyli post punkowe eksperymenty połączone ze słodko-gorzką popową melodią, zmysłowo wymieszaną z akustyczno-ambientowymi podkładami. Nic dodać, nic ująć, trzeba koniecznie przesłuchać. Fani tego gatunku na pewno nie poczują się zawiedzeni.

itunes.apple.com/joely-single
www.tinygiantmusic.com
www.facebook.com/TinyGiantmusic

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.