News Ticker

The Dead Weather: Nowa płyta „Dodge and Burn” już 25 września

Aktualności

The Dead Weather wracają po pięciu latach z nowym albumem „Dodge and Burn”. Krążek oficjalnie ukaże się 25 września nakładem wytwórni Third Man Records.

Płyta zawiera 12 utworów, wykonanych przez Jacka White’a, Alison Mosshart (The Kills), gitarzystę Deana Fertitę (Queens Of The Stone Age) oraz basistę Jacka Lawrence’a (The Raconteurs), w tym cztery zremiksowane i zremasterowane wydane wcześniej single, takie jak: „Open Up (That’s Enough)”, „Rough Detective”, “Buzzkill(er)”, i „It’s Just Too Bad”. Inne znane nam tytuły utworów to „I Feel Love (Every Million Miles)” i „Cop and Go”.

Według informacji prasowej:

The Dead Weather rzadki i sporadyczny wolny czas na przestrzeni ostatnich lat spędził na wspólnym nagrywaniu w Nashville.

Wśród pozytywnych wiadomości takich jak zbliżająca się premiera płyty znalazła się jedna bardzo smutna. Każdy z członków zespołu jest mocno zaangażowany w inne projekty, dlatego The Dead Weather nie wyruszy w trasę promującą swoje najnowsze wydawnictwo.

Płyta ukaże się m.in. na winylu, wraz z innymi dodatkami wewnątrz. Poniżej prezentujemy świeżutki teledysk do utworu „I Feel Love (Every Million Miles) ” – czuć w tym ducha Led Zeppelin.

Supergrupa The Dead Weather powstała w 2009 roku. Na swoim koncie mają jak na razie tylko dwa albumy studyjne są to: „Horehound” (2009) oraz „Sea Of Cowards” (2010).

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.