News Ticker

Sons of a Witch

Muzyczne odkrycia

Mateusz Bracha - Sons of a Witch

Z twórczością Sons of a Witch pierwszy raz zetknąłem się w 2012 roku w serwisie Youtube. Zespół posiadał swoje konto, na którym opublikował kilka pierwszych utworów. Słuchając ich wczesnej twórczości, już wtedy wydali mi się bardzo interesujący. Przez te kilka lat zespół wypracował swoje własne brzmienie, które łączy rockowy sound ze szczyptą funky i grunge. Album THE WOLF IN THE LIONS FUR, to świetnie brzmiący kawał dobrego rocka.

Wiedźma utożsamia wszystko co nieograniczone. Wykorzystując tajemnicę i magię wpływa na otoczenie w niebezpośredni, ale dający zauważalne rezultaty sposób. Jeśli Wiedźma jest ideą, a muzyka magią, to nie ulega wątpliwości, że Sons of a Witch są spadkobiercami tej tajemnej wiedzy. Genezy zespołu doszukiwać można się w listopadzie 2011 roku, gdy indywidualna potrzeba muzycznej ekspresji za pomocą improwizowanej formy doprowadziła do powstania konstelacji dźwięków złożonych z najczystszej postaci energii twórczej.

fot. Patryk Lewandowski Audiowizje Toruń

fot. Patryk Lewandowski / Audiowizje

Od początku konceptualnie powiązani z bachiczną ideą wolności wyrazu, Synowie Wiedźmy pozwalają rock’n’roll’owemu duchowi swobodnie unosić się wysoko, łącząc go z funkowym feelingiem. A wszystko to stosownie podkreślone wyrazistością rockowego brzmienia…

Zapraszamy do odsłuchania najnowszej płyty!

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze