News Ticker

Shania Twain wydaje nowy album!

Aktualności

Shania Twain | źródło: fanart.tv

Od wydania ostatniego albumu Shanii Twain minęło już 15 lat. Płyta “UP” miała swoja premierę 18 listopada 2002 roku. Tak długa przerwa nie pojawiła się bez powodu. Artystka przez wiele lat nie była w stanie wejść do studia. Wynikało to z problemów zdrowotnych. Długo cierpiała ona z powodu dysfonii. Jest to choroba strun głosowych powodująca ogromne problemy z mówieniem.

Teraz po latach terapii i ćwiczeń jej głos powrócił choć jest teraz odrobinę niższy. Jak twierdzi sama Shania ciężko jej było pogodzić się z tą długoterminową niemocą. Z perspektywy jednak widzi to tylko jako kolejną trudność, z którą musi sobie radzić i wraca z nowym, premierowym materiałem.

Nowy album nosić będzie tytuł “NOW

Pierwszym singlem z płyty została piosenka “Life’s About To Get Good” Piosenkarka rozlicza się przy jej pomocy z trudnymi doświadczeniami. Choroba nie była jedynym z nich. Duży wpływ na charakter i wydźwięk całego albumu miał też niedawny rozwód artystki z wieloletnim partnerem, współpracownikiem i producentem w jednej osobie.

A oto co, w wywiadzie dla Billboard, Shania mówi o inspiracji do napisania tego utworu:

“Byłam w domu, patrzyłam na ocean i powiedziałam do siebie, “Utknęłam w negatywnych emocjach z przeszłości, a przecież jest tak pięknie! Nie chcę pisać kolejnej piosenki w stylu “Tak strasznie mi źle”! Zresztą bez złego nie ma dobrego.” O tym właśnie jest ten kawałek”

Z relacji Twain wynika, że pisanie albumu było dla niej formą terapii. Chciała uzyskać jak najbardziej szczery, autentyczny obraz więc zdecydowała się odejść od formuły i produkcji wykorzystywanej przy jej poprzednich płytach, a utwory pisała samodzielnie. Większość z nich w pierwszej fazie powstawania miała znacznie smutniejszy, bardziej melancholijny wydźwięk niż ich finalna forma, która ujrzy światło dzienne. W pewnym momencie procesu twórczego zadziałał jednak wspomniany proces “terapii” i artystka poczuła powiew optymizmu. (Poniżej wypowiedź z wywiadu dla magazynu Rolling Stone):

“Na przykład “Swinging With My Eyes Closed” na początku było bardzo depresyjną piosenką. W pewnym momencie po prostu poczułam w sobie uśmiech i tak cały materiał jest ostatecznie mieszanką światła i cienia”

A tak oto przedstawia się okładka wraz z tracklistą płyty w wersji deluxe:

Okładka płyty | Shania Twain – „Now” (2017)

1. “Swingin’ With My Eyes Closed”
2. “Home Now”
3. “Light of My Life”
4. “Poor Me”
5. “Who’s Gonna Be Your Girl”
6. “More Fun”
7. “I’m Alright”
8. “Let’s Kiss and Make Up”
9. “Where Do You Think You’re Going”
10. “Roll Me on the River”
11. “We Got Something They Don’t”
12. “Because of You”
13. “You Can’t Buy Love”
14. “Life’s About to Get Good”
15. “Soldier”
16. “All in All”

Billboard | fot. Mary Rozzi

Zapowiada się pełna szczerych, prawdziwych emocji płyta. Czekacie? Premiera albumu wyznaczona jest na 29 września br. a już teraz można zamówić go w przedsprzedaży na oficjalnej stronie shaniatwain.com.

www.facebook.com/ShaniaTwain

Adrianna Małolepszy

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.