News Ticker

Seimon Pey

Muzyczne odkrycia

Seimon Pey

Seimon Pey, a tak na prawdę Szymon Żelazowski to kolejny bohater naszych muzycznych odkryć. Ur. 13.08.1992 w Warszawie. Od 2008 aktywny na rynku muzycznym. Laureat nieoficjalnych konkursów wokalnych, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i akustyk teatralny.

Jego pierwsze produkcje były wykorzystywane do amatorskich spotów reklamowych oraz krótkometrażowych filmów. W latach 2010-2013 wokalista w wielu Warszawskich zespołach undergroundowych. Droga jaką przemierzał muzyk, by odnaleźć swój ulubiony gatunek była bogata w rozmaite style muzyczne. Zaczęło się od punka, następnie gwałtowne przejście w metal i grunge, pojawiła się także fascynacja klasycznym rockiem z elementami bluesa. Po długiej drodze odszukania samego siebie Seimon odnalazł się w rocku alternatywnym. Pod koniec 2013 roku ukazała się jego pierwsza anglojęzyczna EPka.

Artysta dysponuje bardzo ciekawą i charakterystyczną barwą głosu, która idealnie pasuje do aktualnie tworzonych przez niego kompozycji. Muzyczne inspiracje to przede wszystkim: Artur Rojek, Myslovitz, Piotr Rogucki, Wilki.

Poniżej prezentujemy utwór „Jesień” z nadchodzącej, najnowszej EPki Seimona

www.facebook.com/SeimonPey
www.youtube.com/SeimonPey

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.