News Ticker

Rory Breaker

Muzyczne odkrycia

Rory Breaker / źródło: facebook

Rory Breaker to stoner rockowe trio o świetnym oldschoolowym brzmieniu.  Pochodzą z Chełmży, ale mieszkają w Warszawie. Grają od grudnia 2014 r. lecz w obecnym podziale sił zaledwie od kilku miesięcy. Aktualny skład zespołu ukształtował się w lutym tego roku i tworzą go następujący muzycy: Szymon Kadukowski – bass/voc. Michał Rajski – gitara/voc. oraz Jacek Wieczorkowski – perkusja.

Początkowo projekt Rory Breaker miał jawić się jako duet stworzony przez gitarzystę Michała Rajskiego i perkusistę Jacka Wieczorkowskiego. Z biegiem czasu ewoluował on jednak w formacje o trzy osobowym składzie.

Michał przez przypadek wysłał SMS-a do Szymona, który miał być zaadresowany do Jacka.  I jakoś tak wyszło…

Członkowie stoner rockowego tria nie ukrywają swoich inspiracji innymi zespołami. Na ukształtowanie się ich gustów wpływ miało bardzo wiele czynników. Jednym z najważniejszych było obcowanie z muzyką swoich idoli. W twórczości Rory Breaker najbardziej odznaczają się takie formacje jak: Led Zeppelin, Rival Sons, The Dead Weather, Royal Blood, Black Rebel Motorcycle Club oraz Black Sabbath.

W maju RB zarejestrowali nagrania na swoją debiutancką Epkę o tytule „Of Bones And Orphans EP”, na którą składają się 4 kompozycje: Coming To Get You, Intro, Cold Blooded Daisy, Black Souls. Krążek ukaże się na przestrzeni trzech tygodni. Zespół  zamierza udostępnić go w formie elektronicznej na kilkanaście dni przed ukazaniem się wersji CD. Z końcem 2016 roku muzycy planują wejść do studia w celu nagrania pełnoprawnego długogrającego albumu. Jak twierdzą materiał jest już gotowy w 70 procentach.

13553412_1241391142538691_2025122208_n

Rory Breaker | Sesja nagraniowa „Of Bones And Orphans EP”

Choć Rory Breaker brzmią bardzo stonerowo to nie chcą by zaszufladkowano ich wyłącznie do jednego gatunku. Trio określa swój styl jako mieszankę southern, stoner i garage rocka. Z drugiej strony jakie to ma znaczenie… nie ważne co grasz, ważne, że jest w tym prawda, emocje i pozytywna energia. Na pytanie co RB chce przekazać w swojej twórczości, zespół odpowiada w iście rock n’ rollowym stylu:

Nie dorabiamy filozofii do naszej muzyki. Przelewamy w nią wszystko co nas inspiruje, co sprawia że włosy stają nam dęba. Muzyka to nasz lifestyle – Rory Breaker.

www.facebook.com/rorybreakerband

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.