News Ticker

Ritchie Blackmore po prawie 20 latach znów chce grać Rocka!

Aktualności

źródło : © Shepard Sherbell/CORBIS

Jakakolwiek wiara w to, że Ritchie Blackmore po rozwiązaniu Rainbow w 1997 roku powróci do rocka zdawała się jawić mocno niepoprawnym optymizmem, tym czasem okazuje się, że to co kiedyś było dla nas tylko marzeniem, teraz staje się prawdą. Ritchie sięga do korzeni i wraca do gitarowego grania.

Ritchie Blackmore znany z Deep Purple i Rainbow w 1997 roku wraz ze swoją żoną Cendice Night założył folkową formację Blackmore’s Night wykonującą muzykę renesansową. Kapela stylizuje się w swojej muzyce na średniowieczny zespół ludowy.

W internecie co jakiś czas pojawiały się pogłoski o powrotach Ritchiego Blackmore’a do rockowej muzyki  – za każdym razem jednak dementowane. Tym razem jest inaczej. 70-letni gitarzysta w rozmowie z Noisey.com oznajmił, że planuje krótką europejską trasę w hardrockowym klimacie. Prawdopodobnie cała trasa zostanie zarejestrowana, by móc w późniejszym czasie stworzyć pamiątkowe DVD.

Zagram cztery koncerty w czerwcu (2016r), które wszystkie będą rockowe. Złożyłem już zespół i będą to (najlepsi) muzycy z Rainbow i Deep Purple. Szykuje się świetna zabawa.

Powodem dla którego muzyk zdecydował się powrócić do rocka jest czas, który nieubłaganie posuwa się naprzód…

Mam już 70 lat. Zapalenie stawów zaczyna powoli wdawać się we znaki. Nie ma z nami Jona Lorda, nie ma również wielu innych świetnych. Zaczynasz zauważać, że Twoi przyjaciele odchodzą i czujesz, że nadchodzi czas, by zagrać trochę starych kawałków. Nostalgia to jeden z głównych powodów, dla którego to robię, ale nie jedyny.

Na pytanie czy planuję więcej koncertów muzyk studzi nasz zapał i odpowiada:

Zamierzam chwilowo powrócić do rocka. Nie chcę planować większej ilości występów, ponieważ biorę na poważnie to co aktualnie tworzę w Blackmore’s Night.

Wygląda na to, że definitywne rozwiązanie Rainbow w 1997 roku zamknęło pewien rozdział w życiu Ritchiego Blackmore’a, a powrót do rockowej muzyki to tylko chwilowa odskocznia od folkowego grania.

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.