News Ticker

Płyta Isle of Love już 13 maja. Zamów preorder z podpisami wszystkich członków zespołu!

Aktualności

Isle of Love / fotografia: Adam Słomiński, Marcin Żabiełowicz

ISLE OF LOVE to zespół założony przez Adama Słomińskiego oraz Tomasza “Ragaboya” Osieckiego. Formacja powstała w Warszawie we wrześniu 2014 roku. W marcu 2015 roku dołączył do nich gitarzysta zespołu Hey – Marcin Żabiełowicz. 13 maja ukaże się ich debiutancki album.

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery debiutanckiej płyty Isle of Love. W tym celu przeprowadziliśmy krótką rozmowę z zespołem by dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich nadchodzącego wydawnictwa. Na pytanie jak przebiegała praca nad albumem oraz czy singiel „Dom Jest” odkrywa całą stylistykę płyty. Zespół odpowiada:

Isle of Love: Jakiegoś szczególnego zamysłu ani konkretnej koncepcji nie mieliśmy. Wiedzieliśmy tylko, że chcemy stworzyć piosenki, które będą w 100% odpowiadać naszym odczuciom. Bardzo ogólne zarysy utworów, które znalazły się na płycie mieliśmy już od dawna. Kiedy we wrześniu 2014 powstał zespół z naszych zbiorów wybraliśmy utwory, które naszym zdaniem najbardziej na tamten czas nas zainspirowały. Wtedy rozpoczęła się wspólna praca nad nimi i powstały teksty, linie melodyczne oraz aranże. Niektóre z tych utworów przeszły wielką przemianę, np “Powietrza jakby mniej”, inne są bardziej zbliżone do tego jak wyglądały na początku np “Tam gdzie cyprysy”. Jest także na płycie piosenka “Pomiędzy snami”, która powstała już podczas prób. Materiał nagrywaliśmy i miksowaliśmy samodzielnie w naszych domach, w studiu nagrana została jedynie sekcja rytmiczna i został wykonany ostateczny mastering.

Na drugie pytanie Isle of Love nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

Trudno powiedzieć czy singiel “Dom jest” odkrywa całą stylistykę płyty … ogólnie tak i nie.

Członkowie zespołu czują, że materiał jest spójny i są pewni, że udało im się uzyskać dokładnie to co chcieli. Cała płyta będzie opierać się głównie na brzmieniach akustycznych, pojawi się również kontrabas. Sitaru jednak nie usłyszymy. Tak prezentuje się okładka.

Isle of Love - Isle of Love (2016)

Isle of Love – Isle of Love (2016) / projekt: Anna Słowik

Główną inspiracją do napisania albumu była chwila … moment w którym to wszystko się działo. Kiedy Isle of Love rozpoczęli pracę nad piosenkami okazało się, że wszystko zaczęło się dziać totalnie błyskawicznie. Poczuli, że dzieję się coś naprawdę wyjątkowego.

Wiadomo, że często tak się mówi podczas pracy nad piosenkami, ale wtedy ten czas to było coś czego wcześniej nie doświadczyliśmy … trudno to dokładnie opisać słowami …

Zapytaliśmy czy krążek ukaże się również na winylu. Obecnie Isle of Love są przed premierą albumu w formie CD i póki co nie wybiegają z planami, aż tak daleko w przyszłość, ale jak sami powiedzieli nie wykluczone że będą o tym myśleć.

Zespół poinformował, że przed premierą nie pojawi się już raczej nic nowego. Obecnie na YouTube można łącznie z piosenką “Dom jest” posłuchać jeszcze dwóch utworów z płyty oraz dwóch w wersji live. Zatem wyczekujcie premiery, zostały już tylko 3 dni.

Płytę w pre-orderze z podpisami wszystkich członków zespołu można zamówić na stronie wydawcy: fonografika.pl/sklep/isle_of_love

www.facebook.com/isleoflove
www.youtube.com/isleoflove

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.