News Ticker

Nie żyje Don Williams

Aktualności

Don Williams | fot. www.don-williams.com

W piątek 8 września 2017 pożegnaliśmy Dona Williamsa.

Nazywany przez wielu “delikatnym gigantem” artysta odszedł 8 września w wieku 78 lat. Jego ciepły delikatny baryton podbił serca wielu fanów muzyki country. Jednak to, co naprawdę nimi zawładnęło i jednocześnie odróżniało go na tle innych artystów to prawda i delikatność jaką przekazywał w swoich piosenkach.

Karierę zaczynał w niewielkich grupach country-folkowych, między innymi Pozo-Seco Singers. W 1971 podjął karierę solową i to właśnie wtedy zaczął spływać na niego sukces. Artysta wcale nie czuł się jednak z nim dobrze. Był bardzo delikatną, wrażliwą artystyczną duszą.

W jednym z wywiadów, których udzielał wyjątkowo rzadko, powiedział:

“Posiadanie talentu to jedna z tych rzeczy, które są jednocześnie czymś cudownym ale i przekleństwem. Sam talent jest błogosławieństwem ale bardzo często cena jaką musimy za niego zapłacić jest ogromna. Muszę jednak przyznać, że to jak bardzo ludzie utożsamiają się z tym co robię jest piękne. Niewiele rzeczy w życiu daje poczucie spełnienia, wyzwania, wdzięczności i radości jednocześnie. Ich reakcje na moje piosenki jest jedną z tych rzeczy.”

Pomimo trudności z przystosowaniem się do rzeczywistości show biznesu Williams aż do momentu przejścia na emeryturę w 2016 roku cały czas tworzył. Wydał w sumie ponad 40 albumów nigdy nie tracąc przy tym swojego stylu i nieśmiałej, artystycznej natury. ostatni z nich, pod tytułem “Reflections“, ukazał się w 2014. Jego twórczość miała wpływ na wielu artystów. Alan Jackson czy Stella Parton, otwarcie mówią o ogromnym wpływie twórczości Dona Williamsa na ich muzykę. Wpływ ten sięga jednak również poza obręby muzyki country. Jeden z jego największych przebojów, “Tulsa Time“, doczekał się wersji w wykonaniu Erica Claptona.

Śmierć Dona poruszyła świat muzyki. Na liście artystów, którzy wyrazili publicznie swój smutek i kondolencje znajdziemy takie nazwiska jak Keith Urban, Kenny Rogers, Wynnona Judd, Blake Shelton i wielu wielu innych.

Adrianna Małolepszy

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.