News Ticker

Mick Jagger i Martin Scorsese wyprodukują wspólny serial pt. „Vinyl”

Aktualności

Mick Jagger

Wcześniejsza współpraca tych dwóch panów zaowocowała koncertowym filmem “Rolling Stones w blasku świateł”. Teraz przyszedł czas na serial dla stacji HBO pt. „Vinyl” czyli rock n’ rollową produkcje, której fabuła opierać będzie się na nowojorskiej scenie ery disco i punka z końca lat 70.

Prace nad serialem zaczęły się jeszcze w 2014 roku, obecnie powstaje już 6 odcinek. Mick Jagger objął stanowisko producenta filmu, a Martin Scorsese jest jednym z reżyserów. Do współpracy zostali zaproszeni m.in: Alan Coulter i Terence Winter – scenarzysta serialu, który napisał skrypty do takich produkcji jak „Zakazane Imperium” czy „Rodzina Soprano”.

Zapowiedź filmu jest bardzo pikantna. HBO informuje, że na ekranie ujrzymy: „Napędzany narkotykami i seksem muzyczny biznes, kiedy wybijały się punk i disco. Wszystko z perspektywy wydawcy, próbującego odnaleźć nowe brzmienie.”

Bobby Cannavale zagra głównego bohatera – Richiego Finestrę, założyciela American Century Records, który próbuje wypromować nowe brzmienie i odbudować swą firmę. Partnerować mu będzie Olivia Wilde, która wcieli się w jego żonę, aktorkę i modelkę, prowadzącą hedonistyczny tryb życia. Rayowi Romano przypadła rola bliskiego współpracownika Finestry, Zaka Yankovicha, szefa promocji w wytwórni. Juno Temple sportretuje młodą, ambitną asystentkę pracującą w American Century Records. P.J. Byrne wcieli się natomiast w Scotta Levitta, partnera biznesowego w firmie założonej przez Finestrę.

Szykuje się wyśmienita produkcja ukazująca rock n’ rollowy świat pełen niesamowitych przygód. Serial o rocku i dragach od HBO?, czego chcieć więcej. Premiera odbędzie się w 2016 roku.

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.