News Ticker

Marcelina publikuje singiel z najnowszej płyty. Album ukaże się 9 października

Aktualności

Marcelina | źródło NANA MUSIC

„Nie mogę zasnąć” to pierwszy singiel promując trzeci album Marceliny.  Utwór opowiada o bezsennych nocach kiedy nie wiesz czy już śpisz czy jeszcze nie, bo ciągle coś cię wybudza, a zarazem przed oczami ma się te dziwne, niepołączone ze sobą historie i obrazy jak z Hitchcock’a.

Płyta nosi tytuł „Gonić burzęi zawierać będzie trzynaście premierowych kompozycji. Wszystkie utwory zostały napisane przez wokalistkę, która jak sama twierdzi ma bardzo dobry czas twórczy i nie brakuje jej świeżych pomysłów.

Brzmienie najnowszego singla „Nie mogę zasnąć” to zdecydowane nawiązanie do vintage rocka.  Marcelina zapewnia, że klimat utworu zbliżony jest do tego czego można spodziewać się na koncertach.

Tak o pracy nad płytą wypowiada się sama artystka:

To już moja trzecia płyta, jestem, więc trochę zestresowana, ale też podekscytowana, bo zdecydowanie weny i pomysłów nie brakuje. Mam bardzo dobry czas twórczy, mnóstwo pomysłów, które w połączeniu ze zdobytym podczas ostatnich lat doświadczeniem w studiu jak i na scenie, znajdą swoje ujście właśnie w tym krążku. Uważam, że ta płyta to mój duży artystyczny krok w przód. Nad kompozycjami i aranżacjami pracuję wspólnie z Robertem Cichym, który jest producentem albumu. Nagrania realizujemy głównie w studiu Jana Komara na warszawskiej Pradze, więc jest to ostatnio mój drugi dom, w którym dobrze się czuję, a moja płyta nabiera tam odpowiedniego klimatu.

Cieszę się, że wszyscy muzycy, z którymi, na co dzień koncertuję przyczynili się do powstania albumu; Robert Cichy oprócz wspólnych ze mną kompozycji i czuwania nad produkcją wprowadził rewelacyjne gitarowe brzmienie, Jacek Szafraniec bas, a Marcin Ułanowski nagrał perkusję. Na płycie pojawiły się też gościnnie skrzypce, a jeden z tekstów powstał wspólnie z Budyniem z zespołu Pogodno. Płyta, której nadałam tytuł „GONIĆ BURZĘ” dokładnie odzwierciedla mój stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierzam. Te na pozór proste dwa słowa zawierają wiele znaczeń, którymi podzielę się już jesienią…

muz. Marcelina Stoszek, Robert Cichy / sł. Marcelina Stoszek

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.