News Ticker

Janis: Little Girl Blue – film biograficzny o Janis Joplin w kinach od 22 stycznia 2016!

Aktualności

Janis Joplin/ fot. Getty Images

Janis: Little Girl Blue to amerykański film dokumentalny w reżyserii Amy J. Berg nominowanej do Oscara w 2006 roku za „I zbaw nas ode złego” o amerykańskiej ikonie muzyki lat 60/70 Janis Joplin, piosenkarce związanej z szeroko pojętym stylem psychodelicznego rocka. Światowa premiera filmu odbyła się już 6 września 2015 r.

„Janis”  to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

7716721.3

Plakat filmu / źródło: www.filmweb.pl

Narratorem dokumentu jest sama Janis Joplin. Jej słowa zostały utrwalone na listach, jakie pisała do swojej rodziny, przyjaciół i kochanków. W filmie odczytuje je Chan Marshall – wokalistka Cat Power amerykańska wokalistka i autorka utworów muzycznych słynąca z eterycznego niskiego głosu.

Miasta i miejsca, w których odbędzie się polska przedpremiera (19 stycznia 2016 roku o godzinie 20:00) to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż, Zabrze.

W Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Łodzi Poznaniu i Wrocławiu cena biletów to 25 złotych. W Warszawie to 27 złotych. W pozostałych miejscach bilety dostaniemy za 23 złote. Tak prezentuje się zwiastun:

Oficjalny trailer z polskimi napisami dostępny jest pod tym adresem: www.filmweb.pl/video/zwiastun

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.