News Ticker

Graphotype

Muzyczne odkrycia

Graphotype / źródło: facebook

Graphotype – to jednoosobowy projekt (One Man Band) założony przez młodego Białorusina Anthony’ego Zhivanova. Sama nazwa odnosi się jednak do procesu wytwarzania wojskowych nieśmiertelników, które służyły do identyfikacji ciał ciężko rannych bądź zmarłych podczas bitwy żołnierzy. Słowo to na tyle przykuło uwagę utalentowanego muzyka, że zdecydował się wykorzystać je jako nazwę swojego własnego projektu.

Po odejściu z zespołu Radio Slam artysta podejmował sporo prób stworzenia swojego wymarzonego zespołu, grał z wieloma ludźmi, chciał realizować się jako autor muzyki i jednocześnie cały czas doskonalić swój muzyczny warsztat. Gdy poszukiwania odpowiednich muzyków nie przyniosły żadnych rezultatów Zhivanov Anton wreszcie zdecydował się na powołanie do życia swojego solowego projektu o nazwie Graphotype.

Nie ma wokalisty? zacznę śpiewać, nie ma perkusisty?, no to zacznę grać na perkusji, a skoro potrafię również szarpać za struny to nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć te trzy umiejętności w jedno – Anthony Zhivanov.

Tak właśnie powstał projekt – Graphotype.

Anthony Zhivanov to muzyk o niesamowitej ekspresji i ciekawej barwie głosu. Gdy artysta skomponował swój pierwszy utwór „Reverse Direction” otrzymał propozycje od Jana Benedeka (byłego gitarzysty T.Love) przetestowania nowego wzmacniacza – Princette Custom w jego prywatnym studio Johnny’s Sound.

Anthony będąc pod wrażeniem miejsca oraz samej osoby Jana Benedeka zdecydował się nagrać tam kilka swoich kompozycji.

Zhivanov Anton w studio

Zhivanov Anton w studio

Zaimponował mi jako fachowiec i zdecydowałem się nagrać u niego trzy wstępne utwory – Reverse Direction, Feelings Unknown, Cause he L.A oraz stworzyć do nich wideo – Anthony Zhivanov.

Obecnie w sieci pojawił się tylko pierwszy z nich „Reverse Direction”. W najbliższym czasie muzyk będzie stopniowo odkrywał się przed internetową publicznością udostępniając co pewien czas nowe kompozycje na swoim kanale YouTube. Z oficjalnych źródeł wynika, że kolejny utwór będzie opublikowany już w następnym tygodniu.

Graphotype to pewnego rodzaju eksperyment.

To moja pierwsza próba zrobienia czegoś innego niż do tej pory. Postanowiłem, że nie będę stał w miejscu i w końcu musiałem wziąć sprawy w swoje ręce (śmiech).  Myślę że jest to jedyny taki projekt w Polsce  – Anthony Zhivanov.

Mamy nadzieje, że Graphotype będzie cały czas stopniowo się rozwijał. Muzyk w zapasie ma jeszcze dużo utworów, które być może połączą się w jeden długogrający album.  Na pytanie w jaki sposób urozmaici on swoje występy na żywo odpowiada:

Nawet jeżeli w przyszłości uda mi się zebrać cały skład, nadal będę używał stopy podczas grania na gitarze. To bardzo interesujący motyw, który powinienem jakoś rozbudować – Anthony Zhivanov.

www.facebook.com/Graphotype

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.