News Ticker

Gotta Go Festival już za miesiąc!

Aktualności

Już 10 pażdziernika w cieszyńskim klubie studenckim Panopticum odbędzie się kolejna, piąta edycja festiwalu Gotta Go. Z początku mała inicjatywa z biegiem czasu rozrosła się, co pozwala organizatorom na zapraszanie absolutnej czołówki sceny hc/punk z rodzimego podwórka. W tym roku organizatorzy po raz kolejny postanowili na gatunkową jednorodność z zachowaniem wysokiego poziomu artystycznego.

W roli gwiazd imprezy wystąpią bydgoska Schizma, zespół będący niekwestionowaną ikoną sceny hardcore w środkowej europie. Formacja grała już w Cieszynie i mając w pamięci tamten koncert, można oczekiwać kolejnego, doskonałego show. Schizma to setki zagranych koncertów, również u boku zagranicznych gwiazd, zarówno w klubach jak i festiwalach. a to tylko mały wyznacznik jakości zespołu. Skład uzupełnia numer dwa polskiej sceny, przerywająca stagnację i milczenie załoga 1125, która jesień 2015 roku wybrała na przypomnienie swoich klasyków.

Gotta Go Festival 2015Skład uzupełniają reprezentanci Śląska i Małopolski. W zestawieniu zespołów znajdziemy zatem jedną z najczęściej i najlepiej koncertujących ekip – częstochowski Regres, młodych załogantów spod Jasnej Góry z Vicious Reality, a do tego Burning Sky – Śląski All Star Band złożony z m.in. członków Stone Heart i Minority. Stawkę zamykają krakowscy debiutanci Strike You Down.

Tak komentują to organizatorzy:

„Zasadniczo nie chcemy zmieniać formuły naszego festiwalu. Gatunkowa jednorodność, choć bezpieczna, daje i tak szerokie pole do popisu co do składu koncertu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, ale mając w zanadrzu tak bogaty wybór spośród polskiej sceny, jesteśmy spokojni o jakość poszczególnych zespołów. Nasz festiwal po raz piąty odbędzie się na terenie uniwersyteckiego kampusu, gdzie w klubie Studenckim Panopticum czujemy się jak u siebie. W pewnym sensie, to wydarzenie, jest częścią planowej animacji społeczno-kulturalnej miasta. Festiwal stał się stałym punktem miejskiego kalendarza wydarzeń i mamy nadzieję, że dla wielu osób zwłaszcza spoza regionu, jednym z najciekawszych w ciągu całego roku. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić was do Cieszyna”.

Wystąpią:

1125 (Złotów) – hardcore
Schizma (Bydgoszcz) – hardcore
Burning Sky (Silesia) – hardcore/beatdown
Regres (Częstochowa)- melodyjny hardcore/punk
Vicious Reality (Częstochowa) – sxe hardcore
Strike You Down (Kraków) – hardcore punk

Informacje w pigułce:

10.10.15 Cieszyn, Klub Studencki Panopticum ul. Bielska 66 / Otwarcie bram: 18:00 Start 18:30 / Bilet: 25 zł w przedsprzedaży 30 w dniu koncertu / Rezerwacje: gottagofestival@gmail.com / Link do wydarzenia na facebooku: Gotta Go Festival

 

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.