News Ticker

Ewan Currie

Muzyczne odkrycia

Ewan Currie (2019) | fot. Materiały prasowe

Ewan Currie wokalista, gitarzysta, a także lider kanadyjskiego zespołu The Sheepdogs i BROS wydał swój solowy debiutancki album pt. „Out Of My Mind”.

Album został nagrany w San Francisco w przeciągu zaledwie dwóch tygodni wraz z producentem Paulem Butlerem (Devendra Banhart The Bees, Michael Kiwanuka) i jest promowany przez singiel „I Want to Live in California”, który brzmieniem oraz melodią przywołuje na myśl takie zespoły jak The Eagles czy Silver.

„Napisałem te piosenki w okresie „pomiędzy”. Pomiędzy tworzeniem utworów na płyty The Sheepdogs i BROS, między niekończącymi się trasami i nieustanną podróżą. Pomiędzy zabawą, upijaniem się, zakochaniem i odkochaniem, między zejściem na ziemię a wznoszeniem się. Bardzo dobrze, że Out Of My Mind została wykonana w San Francisco, miejscu, w którym spędzałem sporą część swojego czasu, wędrując po mieście czując się nieskrępowanym i żywym. Płyta powstała bardzo szybko, w nieco ponad 2 tygodnie, ale same piosenki odzwierciedlają kilka lat mojej twórczości. Są trochę jak dziennik z czasów gdy miałem dwadzieścia lat, to okres, w który podążałem ścieżką podróżującego rock n’ rollowego muzyka” – Ewan Currie.

Ewan Currie – „Out Of My Mind” LP (2019)

Ewan Currie szybko staje się jednym z najbardziej płodnych autorów piosenek w Kanadzie. Jako członek zespołu The Sheepdogs był nominowany do 9 nagród Juno, w tym dwa w tym roku na Rock Album of the Year i Group of the Year.

www.ewancurrie.com

Poprzedni post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.