News Ticker

Dolly Parton wydaje album dla dzieci!

Aktualności

Dolly Parton | fot. David McClister

Dolly Parton to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk muzyki country. Jej pierwszy album “Hello I’m Dolly” ukazał się 50 lat temu. Od tej pory artystka wydała już 43 płyty. Najnowsza z nich “Pure and Simple” ukazała się zaledwie rok temu.

Dolly Parton | fot. David McClister

Parton nigdy nie bała się próbować nowych rzeczy. Teraz zdecydowała się wydać pierwszy w swojej karierze album dla dzieci. I Believe in You” to wydawnictwo składające się z 13 utworów skierowanych do najmłodszych oraz audiobooka czytanego przez samą artystkę. Ten ostatni nie znalazł się tam przypadkiem. Jest to książkowa wersja jednego z największych przebojów Dolly, “Coat of Many Colors” Tekst autobiograficznego utworu o matczynej miłości został, w zeszłym roku, wydany w formie ilustrowanej książki dla dzieci.

Cały dochód ze sprzedaży zarówno tejże książki jak i nowego albumu, przeznaczony zostanie na charytatywny program literacki Dolly, Imagination Liberary. Imagination Liberary zajmuje się wysyłaniem dzieciom co miesiąc darmowych książek, przystosowanych do ich wieku. Program swoją działalnością obejmuje zapisane do niego maluchy od urodzenia aż do ukończenia przez dziecko 5 roku życia.

Działając na szerokim terytorium obejmującym Australię, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię udało się już podarować około 100 milionów książek. “I Believe in You” to kolejny krok do podtrzymania nieustannego rozwoju fundacji oraz spełnienie kolejnego, osobistego marzenia artystki o wydaniu muzyki skierowanej do najmłodszych. Jak do tej pory ujawniono dwa utwory z albumu. “Making Fun Ain’t Funny” oraz tytułowe “I Believe in You

A tak przedstawia się okładka albumu wraz z pełną tracklistą:

Dolly Parton | Believe In You (2017) | Okładka Płyty

I Believe in You
Coat of Many Colors (nowa wersja)
Together Forever
I Am A Rainbow
I’m Here
A Friend Like You
Imagination
You Can Do It
Responsibility
You Gotta Be
Makin’ Fun Ain’t Funny
Chemo Hero
Brave Little Soldier

Bonus track: Coat of Many Colors Audiobook (czyta Dolly Parton)

Premiera albumu podzielona jest na dwie daty. W wersji elektronicznej oraz w serwisach streamingowych pojawi się on już 29 września 2017. Na CD na półkach sklepowych będziemy musieli poczekać do 13 października 2017.

Więcej na: www.facebook.com/DollyParton

Adrianna Małolepszy

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.