News Ticker

Cinemon

Muzyczne odkrycia

Cinemon | źródło: cinemon.pl (fot. Dominika Filipowicz)

Zespół Cinemon powstał w 2005r. w Krakowie jako trio gitara-bas-perkusja. Założenie zespołu miało jasno określony cel – ma być “inaczej i nietypowo”. W muzyce od początku była nieskrępowana energia, wolność częstokroć zahaczająca o absurd czy awangardę, ale też nieco bardziej rozbudowana forma, zabawy rytmem i tonacją. Cinemon był ujściem wszystkich inspiracji tworzących go muzyków – począwszy od Led Zeppelin, poprzez Pink Floyd, Ściankę, Dream Theater (sic!), King Crimson, nie wiadomo na czym skończywszy.

6 października 2016 roku, zespół wydał swój najnowszy studyjny album – “Masters of Second-guessing. Od jakiegoś czasu Cinemon łączy dwa skrajne muzyczne bieguny garaż i pop – słowo, na dźwięk którego fani rocka dostają wysypki. Jest brudno i momentami hałaśliwie, ale w swej esencji Masters of Second-guessing jest to album absolutnie piosenkowy. Tym razem wyraźnie zwrócony w stronę zachodniego wybrzeża USA lat 90-tych. Po wypieszczonym Perfect Ocean, Cinemon dojrzał do płyty… spontanicznej.

Cinemon | źródło: cinemon.pl (fot. Dominika Filipowicz)

Większość materiału na Masters… nagrana została na tzw. setkę, w ciągu kilku dni w podwrocławskim The Rolling Tapes. Miks, który w przypadku poprzedniej płyty zajął wiele miesięcy, tym razem zrobiony został praktycznie za pierwszym podejściem przez Marka Rainsa ze Station House Studio w Los Angeles, znanego ze współpracy m.in. z The Rival Sons czy Black Rebel Motorcycle Club.

“Było to spore wyzwanie bo jesteśmy perfekcjonistami – z natury lubimy czepiać się szczegółów i ciągle wracać, by coś poprawić. Tym razem świadomie zdecydowaliśmy się tego nie robić, tylko iść do przodu. Takie podejście lepiej oddaje to, jak brzmimy na żywo i… lepiej też oddaje prawdziwe życie”. Tytułowymi ‘mistrzami gdybania’ jesteśmy trochę my sami, ale też każdy, kto pomyślał kiedyś: ‘powinienem był wybrać inaczej’. Masters of Second-guessing to kilka numerów, którymi chcemy pokazać, że są lepsze sposoby na życie niż ciągłe wątpliwości”.

O tym właśnie jest ten album: zarówno o dojrzałej akceptacji tego, że pewnych rzeczy nie da się zmienić, niemożności poprawienia nieidealnej przeszłości, jak i o mierzeniu się z paniczną potrzebą powrotów. Ostatecznie – o ruszeniu w dalszą podróż.

www.facebook.com/pg/cinemonpl

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.