News Ticker

Andrzej Makarewicz prezentuje swój solowy album „Dusty Road”

Aktualności

Andrzej Makarewicz , źródło: Sony Music

Dusty Road to solowy album Andrzeja „Makara” Makarewicza. Artysta sam skomponował i wyprodukował wszystkie 13 utworów znajdujących się na płycie. Okładka została zaprojektowana przez Holly Moses. Realizacja krążka od skomponowania muzyki i napisania tekstów, do końcowego efektu w postaci zafoliowanej płyty CD zajęła muzykowi 2 tygodnie.

Z twórczością Andrzeja Makarewicza pierwszy raz zetknąłem się w internecie i było to parę ładnych lat temu. Makar to gitarzysta, który wspólnie z Gienkiem Loską zakładał zespoły Seven B i Gienek Loska Band. Występował też w Bum Bum Bros, zespole Heavy Horse Show i Shoes On Fire. W 2012 roku założył Makar Trio, z którym koncertuje aż do dzisiaj. Artysta czerpie inspiracje przede wszystkim z muzyki rockowej lat 60/70, a także country, folku i bluesa.  Jest świetnym gitarzystą doskonale odnajdującym się w tego typu gatunkach.

Dusty Road to solowe wydawnictwo Andrzeja Makarewicza. Powodem do stworzenia tego krążka jak twierdzi muzyk było zdenerwowanie tym, co jedna z polskich rozgłośni radiowych uważna za muzykę Country.  Cały album jest bardzo różnorodny i czuć w nim amerykańsko-brytyjski klimat.  Dusty Road to mieszanka kilku gatunków, począwszy od irlandzkiego folku i rhythm’n’bluesa (Irish Funeral ), po rasowego blues-rocka z najwyżej półki (WTF ) .

Za wytłoczenie krążka odpowiedzialne jest wydawnictwo GAMMA z Krakowa. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą.

Tak prezentuję się tytułowy utwór z płyty „Dusty Road”

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

4 komentarzy wpisu Andrzej Makarewicz prezentuje swój solowy album „Dusty Road”

  1. Pub Pracownia Rannych Pantofli // 4 października 2015 at 00:11 // Odpowiedz

    Rewelacyjne płyta. A personalnie wspaniała charyzma i osobowość!

  2. gdzie mozna kupic plyte makara

    • Patryk Jędrasiak // 13 lutego 2017 at 10:51 // Odpowiedz

      Witaj, za płytę odpowiedzialne jest wydawnictwo Gamma z Krakowa http://www.gamma.krakow.pl Niestety krążek nie jest w ogóle widoczny na stronie. Proszę skontaktować się bezpośrednio ze sklepem, możliwe, że udzielą Panu jakiś informacji. Pozdrawiamy | MUSIC FABRICATION

  3. Mozna kupic piszac do nowej kapeli Makara przez facebook: Makar & Children of the Corn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.