News Ticker

All In For The Gambler – pożegnalny koncert dla Kenny’ego Rogersa

Aktualności

Kenny Rogers | źródło: www.kennyrogers.com

Wczoraj w Nashville, Tennessee odbył się bardzo wyjątkowy koncert. Fantastyczna plejada gwiazd muzyki country i nie tylko zebrała się w jednym czasie, w jednym budynku aby uczcić karierę przechodzącego na emeryturę Kenny’ego Rogersa

Około dwa lata temu Kenny Rogers, po 60 latach na scenie ogłosił definitywnie ostatnią trasę koncertową, po zakończeniu której, przechodzi na emeryturę.

Trasa Gambler’s Last Deal zbliża się do końca, a tym samym, nieuchronnie, moment w którym Rogers odłoży mikrofon na stałe. Jak sam twierdzi, decyzja ta była trudna do podjęcia wynika z chęci ale również z  konieczności.

“Nie sprawia mi to już przyjemności. Myślę, że to dlatego, że nie jestem już fizycznie w stanie poruszać się za wiele po scenie. Muzycznie jest chyba w porządku. Zdaje mi się, że ludziom nadal daje to radość ale nie tak wyobrażałem sobie swoje ostatnie koncerty.”

Artysta chce spędzić czas z rodziną, odwiedzić kilka miejsc i nie musieć już być cały czas poza domem pracując.

“Wiecie, nie co dzień jest święto. Koncertowanie tak naprawdę sprowadza się do bardzo ciężkiej pracy, której nie jestem już w stanie wykonywać tak jakbym chciał. Chcę pobyć w domu z rodziną nacieszyć się nimi. Miałem już swój czas na scenie”

W związku z nadchodzącym odejściem ze świata muzyki zrodził się pomysł koncertu pożegnalnego. All In For The Gambler, który odbył się wczoraj (25. sierpnia) w Nashville, to wydarzenie, które powitało na jednej scenie gwiazdy muzyki chcące uczcić karierę i dorobek Kenny’ego Rogersa. W wydarzeniu wzięli udział tacy artyści jak Alison Krauss, Lionel Richie, Chris Stapleton, Idina Menzel, Reba McEntire, The Flaming Lips i wielu, wielu innych.

Wszyscy, którzy zgłosili się do udziału w przedsięwzięciu mówią o wpływie jaki na ich życie artystyczne miała twórczość muzyka. Był to pełen emocji i wzruszeń wieczór, którego ludzie siedzący na wypełnionej po brzegi widowni na pewno długo nie zapomną.

Chyba najbardziej wyczekiwanym elementem show był długo zapowiadany wspólny występ Kenny’ego i Dolly Parton. Para przyjaciół i jeden z najbardziej uwielbianych przez publiczność duetów w historii muzyki country po raz ostatni stanęli razem na scenie zamykając jednocześnie wspaniałe widowisko. Znana z anegdot opowiadanych przed mikrofonem Dolly zdradziła kilka swoich ulubionych momentów, które dzieliła z wieloletnim przyjacielem. Nie zabrakło też płynących z serca wyrazów uznania i szacunku.

Wykonali wspólnie kilka najbardziej lubianych utworów. Parton zadedykowała też zaskoczonemu i wzruszonemu “mężczyźnie wieczoru” jeden ze swoich największych hitów, I Will Always Love You, którym to symbolicznie złożyła mu życzenia.

“I hope life treats you kind and I hope you have all you ever dreamed of and I wish you joy and happiness but above all of this I wish you love”.

Photo Curtesy Of Kenny Rogers

Na zakończenie nie mogło zabraknąć tego na co publiczność czekała chyba najbardziej. Największego przeboju, wizytówki Dolly i Kenny’ego. Islands In The Stream. Napisana przez braci Gibb z zespołu BeeGees piosenka to najbardziej popularny duet w historii muzyki country. Pomimo, że nagrany został ponad 30 lat temu nadal grany jest na każdym koncercie obydwu artystów. Im samym, jak twierdzą, również nigdy nie nudzi się wykonywanie go. Zwłaszcza kiedy mogą robić to wspólnie. Żeby potwierdzić prawdziwość tego stwierdzenia wystarczy obejrzeć którykolwiek z ich wspólnych występów. Ten ostatni nie był wyjątkiem choć na pewno był bardzo szczególny. Po zakończonym występie dwójka zeszła ze sceny w zaproponowany przez Parton uroczy sposób “na gwiazdę rocka”. Oboje rzucili mikrofony na podłogę i powoli znikali z zasięgu wzroku publiczności obejmując się.

Kenny Rogers jest jednym z najbardziej popularnych i wziętych artystów muzyki country starszego pokolenia. Swoją karierę zaczynał w latach pięćdziesiątych. Pierwszy wielki sukces osiągnął z zespołem The First Edition, który rozpadł się w połowie lat 70′ po okoł0 10 latach działalności pozostawiając po sobie między innymi hity takie jak Just Dropped In, But You Know I Love You czy Rueben James. W swojej solowej karierze artysta odpowiedzialny jest natomiast za takie przeboje jak The Gambler, Lady, You Decorated My Life,We’ve Got Tonight, Islands In The Stream czy I Can’t Unlove YouSwój ostatni album, You Can’t Make Old Friends, wydał w 2013. Jego jedynym następcą jest świąteczne wydawnictwo Once Again It’s Christmas, do współpracy przy którym Rogers zaprosił między innymi występującą wczoraj dla niego na scenie Alison Krauss.

Wczorajszego wieczoru uroczyście zakończyła się pewna era w muzycznym świecie. Na szczęście Kenny’ego nie żegnamy ze smutkiem. Życzymy mu wszystkiego najlepszego, a my sami cieszmy się muzyką, którą stworzył. Ta przecież zostaje na zawsze.

www.facebook.com/KennyRogersOfficial

Adrianna Małolepszy

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.