News Ticker

Nowy singiel Jennifer Nettles!

Aktualności

Jennifer Nettles | jennifernettles.com

Jennifer Nettles jest najbardziej znana z działającego w latach 2002-2012, tworzącego muzykę country duetu Sugarland. Już za czasów istnienia zespołu odnosiła jednak sukcesy jako artystka solowa. Najbardziej znany projekt, w którym brała udział jeszcze przed skupieniem się całkowicie na swojej karierze solowej to kolaboracja z zespołem Bon Jovi przy wersji country ich utworu „Who Says You Can’t Go Home„.

W roku 2014 wydała pierwszy album sygnowany swoim nazwiskiem, „That Girl„. Od tego czasu powstał również bardzo popularny w środowisku krążek „Playing With Fire” oraz płyta z utworami świątecznymi.

Jennifer Nettles | fot. Jean-Francois Campos

Jennifer zajmuje się również aktorstwem. Ostatnio wcieliła się w rolę Avie Lee Parton w przedstawiającym dzieciństwo Dolly Parton filmie „Coat Of Many Colors” oraz w nominowanej do nagrody Emmy drugiej jego części, „Christmas Of Many Colors: Circle Of Love„.

Ostatnio z okazji rocznicy ataku terrorystycznego na Wall Trade Center artystka wydała nowy singiel. Nie jest to jednak piosenka typowo upamiętniająca ofiary. „King Of The City” to utwór pisany z perspektywy odnoszącego sukcesy, nowojorskiego emigranta, uczestnika całego zajścia. To niestandardowe podejście do tematu sprawia, że kompozycja odróżnia się na tle tych o podobnej tematyce, których powstało przecież wiele. Zabieg ten, połączony z ewidentnym talentem Nettles sprawia, że słuchając tego utworu możemy poczuć personalną więź z podmiotem lirycznym, a także uświadomić sobie ludzki wymiar całego wydarzenia, które w 2001 roku tak wstrząsnęło nie tylko Ameryką ale całym światem.

A oto co na temat „King Of The City” powiedziała sama Jennifer:

„Zaczęłam pisać tę piosenkę dawno temu ale dopiero w zeszłym roku udało mi się ją skończyć. Zainspirowało mnie napięcie polityczne [w Ameryce], którego jesteśmy świadkami. Chciałam uczłowieczyć historię imigranta jako Amerykanina i dać ludziom szansę by mogli spojrzeć na przyjezdnych z innej perspektywy niż ta, którą mogą podawać im media lub środowisko.”

A co Wy myślicie o takim podejściu do tematu?

Adrianna Małolepszy

www.facebook.com/JenniferNettlesMusic

Poprzedni post
Następny post

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.